milan pita: Dali predstavnik zgrade moze biti osloboden pricuve ili mora placati neku minimalnu pricuvu i recite mi do koje sume novaca predstavnik zgrade moze potrositi bez pitanja stanara.Hvala (20.12.2011)

Može pod uvjetom da to bude odluka svih ostalih suvlasnika.
Pitanje iznosa koji smije potrošiti ovlašteni predstavnik bez suglasnosti ostalih se definira Odlukom suvlasnika i unosi u Ugovor o međuvlasničkim odnosima. Nema limita, ali je logično da to mogu biti iznosi dostatan za svakodnevno obavljanje poslova vezanih za normalno funkcioniranje zgrade. Za sve značajnije troškove, mora se donositi posebna odluka.

ANA pita: Poštovani,
u mojoj zgradi je oko cca 2000 stanovnika i zajedničke komunalije još uvijek plačamo blagajnici kad ona odredi 3 dana u mjesecu od 17-18h. Obzirom da puno ljudi još uvijek radi u to vrijeme a dotična ne želi da je se uznemirava mimo tog vremena iako je dobro plačena za ta tri sata mjesečno što odradi nego onda tvoje ime sa dugom stavi na stup srama, zanima me da li se po zakonu smije tako naplačivati? svima bi bilo lakše kad bi dobili račun u kaslić koji bi platili onda kad to možemo i ne bi bacali novce na neke neprijavljene blagajnice,čistačice i domare koje nitko nikad ne vidi (20.12.2011)

IVICA pita: Do sada je predstavnik stanara skupljao novce za čistačicu ( izdavao uplatnice,vodio evidenciju i ost.).Usluga čistačice je korektna.Prema informacijama ,do koji smo slučajno došli, takva procedura je kažnjiva.Htjeli bi i dalje istu čistačicu koja je u invalidskoj mirovini ali da sebe i nju ne dovedemo u situaciju da moramo platiti nekavu kaznu.Hvala (7.12.2011)

Za pretpostaviti je kako je problem dosadašnje prakse u tome što niste kao zgrada imali pravne osnove za isplatu čistačice pa ispada da je navedena gospođa čistila "na crno". S obzirom da se radi o fizičkoj osobi, donesite natpolovičnu odluku kojom ovlašćujete predstavnika suvlasnika da sa čistačicom sklopi "Ugovor o djelu" koji bi Vam dao pravnu osnovu i legalitet za isplatu njene naknade, a njoj bi omogućili da Poreznoj upravi prijavi dohodak od djela.

predstavnik pita: Poštovani,
kao Predstavnik stanara imam svako malo slične situacije u kojima susjed susjedu smeta na način da mu učestalo trči po stanu, povlači namještaj, ili recimo buši nedjeljom, kad smo po kučnom redu zabranili takve vrste radova. Zanima me da li iz iskustva imate kakvo rješenje, odnosno na koji način mogu to riješiti, a da ne kucam po vratima po "stoti" put, te da uvijek dobijam isti odgovor da se neće više ponoviti, ali za dva-pet dana opet po starom. Znači da li postoji neko pismeni koje se može uručiti stanaru koji ometa drugog na neprimjeran način ili nešto slično? Ako postoji takav način, što slijedi nakon tog pismenog, ako se opet ponovi isto.
Hvala unaprijed. (6.12.2011)

Vi ste kao predstavnik suvlasnika učinili sve što je u Vašoj moći i ovlasti. Dakle, poveli ste to pitanje na sastanku, te ste i u nekoliko navrata osobno intervenirali kod bučnih stanara. Sada ne možete učiniti ništa više, a učestalim upozoravanjem stanara možete doći u sukob s njima što svakako nije preporučljivo jer kao predstavnik morate održavati zdravu komunikaciju sa svima. Osim toga, savjet je da se ne miješate previše u međususjedske odnose toga tipa već, nakon vašeg inicijalnog upozorenja koje ne da rezultata, trebate rješenje problema prepustiti samim suvlasnicima koji imaju mogućnost pozivanja policije zbog remećenja reda i mira i/ili sudske tužbe zbog uznemiravanja ili smetanja posjeda.

đana pita: Imam jedno pitanje. U mojoj zgradi nalaze se tri ulaza. Dva ulaza su u sustavu pričuve, a jedan ulaz ne plaća pričuvu, odnosno svi stanari iz tog ulaza dogovorno ne žele plaćati pričuvu. Imaju li oni na to pravo ili moraju po Zakonu plaćati pričuvu jer postoje dijelovi zgrade i okoliša u čijim troškovima održavanja i oni moraju sudjelovati.
Hvala (5.12.2011)

Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima u čl.85.st.2 i čl.90. propisuje OBVEZNOST plaćanja pričuve. Minimalna pričuva koja se u Republici Hrvatskoj MORA plaćati jest 1,53 kn/m2. Prema tome, postoje dobre osnove za podizanje sudske tužbe protiv navedenih stanara.

Mario pita: Tko je odgovoran za nekontroliranu potrošnju vode uzrokovanu kvarom ventila vodomjera smještenog u šahtu ispod zemlje ispred stambene zgrade?
Ventil je procurio prije sata vodomjera.
I kao to spriječiti u budućnosti te koliko često je zg-holdning dužan kontrolirati sustav dobave vode.hvala (4.12.2011)

Vi plaćate samo utošak kojeg pokazuje Vaše glavno brojilo na ulazu u zgradu. Ako je pukao ventil ispred brojila, to nije Vaš problem već je to problem Vodovoda (Holdinga).

Tomislav pita: Postovani
Vlasnik Sam poslovnog prostora 60 kvadrata .
Prostor je kupljen prije cca godinu dana u roh bau koje je ostalo do sada ( znaci u istom se ne odvija nikakova aktivnost,posao,oblik zarade , samo stoji kao takav)
Neki dan pristigli su racuni pricuve za proteklu godinu (svi odjednom) mjesec po mjesec.
Zgradu odrzava privatna firma kojoj se placa pricuva.
Pitanje: Da li sam duzan platiti?
(3.12.2011)

Pričuvu ste dužni platiti bez obzira dal je prostor u upotrebi ili ne. Možete se osloboditi plaćanja vode, struje, grijanja i redovitog čišćenja ako je prostor "zapečaćen" tj. ako se ne koristi.
Napominjem kako pričuvu ne plaćate "privatnoj firmi" nego je uplaćujete u korist zgrade u kojoj ste vlasnik prostora, a navedena je "firma" tj. upravitelj samo u svoje ime a za račun zgrade otvorila račun zgrade i njime upravlja po nalogu suvlasnika jer zgrada nema pravni subjektivitet, nema OIB i sl. pa nije u stanju kao samostalni pravni subjekt otvoriti račun u banci.

predstavnik pita: Poštovani,molio bi vas odgovor na sljedeće pitanje. Živimo u poslovno-stambenoj zgradi, a sami poslovni prostori plaćaju pričuvu po koeficijentu 2,00, znači duplu pričuvu po kvadratu. Da li ti isti poslovni prostori imaju pravo obzirom da plaćaju duplu pričuvu, stavljanje natpisa i/ili reklama, te naziva svojih kafića, salona ili sl. na zajedničku fasadu bez suglasnosti 100% suvlasnika, i da li trebaju, uz obaveznu duplu pričuvu, plaćati neki oblik rente na račun zgrade,za pojedini natpis? Naime neki od stanara su potegli to pitanje na sastanku i žele odgovor.
Hvala unaprijed. (1.12.2011)

Visinu (i namjenu) pričuve određuju suvlasnici na zajedničkom sastanku i/ili natpolovičnom većinom potpisa (u kvadraturi, ne u broju stanova ili prostora). Znači, ako poslovni prostori plaćaju povećanu pričuvu a da eksplicitno nije data suglasnost suvlasnika da veća pričuva znači reklamiranje na zajedničkoj fasadi, navedeni vlasnici posl. prostora nemaju pravo takvog vida oglašavanja. Pričuva može biti nenamjenska, namjenska ili kombinirana ali namjena mora biti strogo određena. Veća pričuva bez točno određene namjene ne daje nekim suvlasnicima povlaštena prava. Dodatna renta je moguća bez obzira na povećanu (nenamjensku) pričuvu ali to opet ovisi o suvlasnicima koji je moraju izglasati.

jasminka pita: Poštovani!
Vlasnik smo stana u novosagrađenoj zgradi od 09/11, stan ne koristimo niti smo ga koristili . Da li nam upraviteljska služba bez obzira što ne koristimo stan ima pravo zaračunavati čišćenje zajedničkih protorija ,napominjem da se radi o iznosu izvan sredstva zajedničke pričuve. Zar ne bi bilo realno da čišćenje počinješ plaćati kad fizički počinješ koristit stan ( pot koristiti mislim barem uređivati stan kad već u njem ne živi nitko).? (1.12.2011)

Radi se o pitanju koje trebaju regulirati sami suvlasnici na zajedničkom sastanku. Generalni stav i inicijativa sa kojom bi trebalo ići jest da oni koji ne žive u stanu (stan je prazan) ne plaćaju redovno-svakodnevno čišćenje nego da plate samo eventualni (godišnji) paušal za održavanje na godišnjoj razini. Odluka je na suvlasnicima.

Iva pita: Poštovani,vlasnici smo stana na zadnjem 4.katu (stambena zgrada). Iznad nas je tavan. Dali imamo pravo na taj tavan mi? Probili bi stepenicama i napravili 2 sobe?Kome se obratiti
unaprijed zahvaljujem (1.12.2011)

Na taj tavanski prostor možete ostvariti pravo ako se svi suvlasnici o tome usuglase. Dakle, morate imati 100% potpisa (pravih) vlasnika stanova. Nakon toga, obratite se projektnom zavodu i izradite stručan elaborat jer probijanje stropa, zidova i stepenica može značiti narušavanje statike zgrade. Po izvedenim radovima morate napraviti etažiranje kako biste nove prostore podveli pod kvadraturu svoga stana.

boba pita: Postovani,
u nasoj zgradi od 12 stanova, jedan je nedavno prodan. Kupac sada pregradjuje stan u dva stana za iznajmljivanje. Dali na to ima pravo?

Zahvaljujem vam na svim dosasadasnjim savjetima, u zemlji kao nasa se nezna ko pije i ko placa...vi ste nam VELIKA pomoc, iako ja znam googlati i po zakonima
(30.11.2011)

Navedeni stanar ima pravo izvršiti preinake (podjele) tzv. "mekim" ili pregradnim zidovima, odnosno, takve zidove može srušiti. Ako izlazi sa svojim stanom na nekakvu terasu i narušava vizalni integritet zgrade, to ne može učiniti bez rješenja ureda za urbanizam i stručnog elaborata, te 100%-tne suglasnosti suvlasnika. Također, za pretpostaviti je da mora napraviti dodatni izlaz kroz nosivi zid. U tom slučaju opet ne može raditi takvu preinaku bez 100%-tne suglasnosti suvlasnika, te stručnog elaborata sa izračunom statike. Čak i kada je sve to uspio napraviti, mora provesti i platiti postupak etažiranja.

Mirela pita: Poštovani,

lijepo bih molila odgovor da li u slučaju kada postoje dva suvlasnika stana u zgradu i to na način da je svaki vlasnik 1/2 stana odluke vezano uz upravljanje zgradom može potpisivati samo jedan ili trebaju potpisati oba suvlasnika.

Naime, uvidom u dokumentaciju upravitelja zgrade primijetila sam da su u posljednjih godinu i pol dana kod susjeda koji je suvlasnik stana sa bratom koji u tom stanu ne živi)odluke potpisivane samo od strane suvlasnika koji živi u našoj zgradi (dakle, jednog od braće)s time da nema niti specijalne punomoći za potpisivanje. Dapače, prilikom donošenja jedne osluke nema potpisa niti tog jednog.

Stoga me zanima da li prilikom odlučivanja u slučaju dva suvlansika odluke može potpisivati samo jedan i da li taj potpis nosi za sobom i 50% površine stana prilikom odlučivanja,

Hvala

Mirela (30.11.2011)

Zakon o obveznim odnosima nije sasvim precizno definirao ovakvu specifučnu situaciju, tj. možemo reći da je problematika regulirana dosta općenito, a da ne govorimo kako bi navedena situacija trebala biti najpreciznije regulirana temeljem (za sada nepostojećeg) Zakona o stanovanju. U praksi se uzima da je potpis jednog od dvaju suvlasnika stana unutar višestambene zgrade dovoljan da unutar suvlasničke zajednice (zgrade) proizvede pravne učinke. Eventualno kasnije neslaganje suvlasnici stana moraju rješavati među sobom.

Ivana pita: Poštovani, zanima me što mogu učiniti ukoliko od susjeda u stanu iznad mene konstantno unazad više od tri godine curi voda iz vodovodnih instalacija kade. Voda je toliko naštetila stropu i zidu u mojoj kupaonici i kuhinji da je već i beton "nagrižen". Jednako tako, voda je procurila i susjedima u stanu do mog, jer je riječ o istom zidu.
Susjed iznad mene stalno obećava kako će riješiti situaciju, ali nikako da skupi novac za popravak. Predstavnik suvlasnika kaže da ništa ne može učiniti po tom pitanju, s obzirom da nema ovlasti ulaziti u privatne stanove te mi savjetuje da nemar susjeda prijavim policiji ili da sudskim putem riješim ovu situaciju. Nedavno, kada je voda doslovce u krupnim kapima kapala sa stropa, išla sam prigovoriti susjedu iznad mene, koji je bez obzira na moj miran ton podivljao, derao se na mene i izgurao me iz svog stana. Zadnja informacija koju imam je ta da je susjed rekao kako problem uopće nije u njegovim instalacijama, već da voda curi iz krova zgrade (on je na zadnjem katu). Zanimljivo je to da njegov strop uopće nije oštećen od vlage. Budući da sumnjam kako od tog susjeda mogu očekivati rješavanje problema, molim vas savjet što mi je činiti. Može li mi kako pomoći upravitelj stambene zgrade Gradsko stambeno komunalno gospodarstvo? (30.11.2011)

Nažalost, iz Vašeg opisa stanja, očito je da se radi o nemarnom i neukazivom susjedu koji ne razumije prava i dužnosti koja proizlaze iz suvlasničke zajednice. On mora dopustiti izvođenje radova (popravak i sanacija) u svom stanu ako Vama i drugim susjedima pričinja štetu uz napomenu kako se sa police osiguranja ili pričuve može naplatiti svako puknuće cijevi u zidu, a sve izvan kao scifon, kada i sl. mora popravljati o svom trošku. Ako je neukaziv i ne možete se sa njim dogovoriti, morat ćete problem rješavati putem suda.

Vedran pita: Poštovani!

Imamo dug zgrade u iznosu 225.000kn + dug pričuve 55.000kn. Zanima me koliko traje zakonski rok za utužbu neplatiša i zašto je upravitelj zgrade dopustio toliki trošak? Zgrada je u stvarno derutnome stanju, počevši od fasade, stepeništa i ostalih dijelova za koje je nužna obnova. Meni, kao novom predstavniku NE ODOBRAVAJU nužni zahvat sanacije stepeništa, koje se URUŠAVA i svi bi mogli snositi posljedice padanja ljudi, osnovom tolikog duga?!

Da li je upravitelj suodgovoran za taj dug zajedno sa bivšim predstavnikom??

Unaprijed ZAHVALJUJEM!!
(30.11.2011)

Prije svega, ako Vi kao novi predstavnik suvlasnika imate natpolovičnu potporu (u kvadraturi, ne u broju stanova) za izvršenje nekih radova ili sanacija, Upravitelj MORA poduzeti akcije i radove koje mu nalažete jer je on Vaš NALOGOPRIMAC, sukladno čl.45.st.1. Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima. Ako Vas ne sluša, on radi protuzakonito i trebate ga promijeniti.
Nadalje, Upravitelj je dužan postupati sa pažnjom i ne smije dopustiti da zgrada zapadne u dugove, u derutno stanje niti smije da ne reagira na neplatiše pričuve. Dobra je praksa da Upravitelj pošalje opomenu suvlasniku koji kasni sa plaćanjem već nakon tri neplaćene pričuve. Ako reakcija izostane, Upravitelj treba pokrenuti ovršni postupak.
Zakonski rok za utuženje neplatiša jest 5 godina. Naime, sukladno ZOO-u, čl.225 predviđa opći zastarni rok od 5 godina. Imajte na umu da možete pokušati naplatiti putem suda i starije tražbine u nadi da tuženik neće istaknuti prigovor zastare jer sud nije dužan i neće gledati na zastaru po službenoj dužnosti (čl.214.st.3. ZOO-a)

Marko pita: Poštovani,
najljepše molim odgovor na pitanje : može li naknada za postavljenu antenu biti uplaćivana na račun pričuve zgrade? Ujedno molim link na članak zakona koji to dopušta ili brani.
Hvala unaprijed. (29.11.2011)

Nema posebnog zakonskog rješenja koje bi odredilo gdje se i kako kumulira novac od postavljenih antena. Pretpostavljam da se radi o anteni nekog od GSM operatera. U tom slučaju, suvlasnici iskazuju volju i interes za postavljanje takve antene na krov zgrade pri čemu se sa operaterom sklapa Ugovor o najmu krova i/ili Ugovor o postavljanju terminalne opreme. Uobičajeno je da se naknada od antena isplaćuje na račun zgrade na koji se skuplja i pričuva ali suvlasnici mogu odlučiti da se ta sredstva odvoje od pričuve na poseban račun za posebnu namjenu. Dakle, radi se o volji suvlasnika, te u tom smislu niti ne može postojati zakonsko rješenje koje bi ograničavalo njihovu volju.
Naprijed navedeno je uobičajena praksa u gotovo svim slučajevima koji su nama poznati.
U ZOVU, čl.91. ("koristi") opsuje se taj proces gledano očima zakonodavca, koji se razlikuje od onoga što se provodi u praksi.

Ivica pita: Pri renoviranju poslovnog prostora neki stanari su se protivili priključku na postojeću kanalizaciju u podrumskom dijelu.Nakon čega smo prikupili suglasnost većine vlasnika stanova ali pojedinci su ostali pri svome.Dali treba još koja suglasnost za priključak. Napominjem da je poslovni prostor priključen na kanalizaciju u najbližem dijelu kroz zajedničke prostorije podruma prije 10 godina. (29.11.2011)

U ovom se slučaju radi o izvanrednim poslovima odnosno onima koji iznadilaze poslove redovite uprave u suvlasničkoj zajednici pa sukladno čl.41. ZOV-a MORATE imati 100%-tnu suglasnost suvlasnika.

Zeljka pita: Zgrada je građena 1905. god. Dio podruma je u vlasništvu grada. Stanar u prizemlju želi spojiti svoj stan sa dijelom podruma koji je u vlasništvu grada i napraviti poslovni prostor. Pošto je podrumski dio vrlo nizak (1,70) planira povisiti ga podižući pod svog stana. Stanari su zabrinuti zbog mogučnosti narušavanja statike zgrade i zanima ih da li mu je za te radove potrebna suglasnost svih stanara, većine stanara ili mu nije uopce potrebna. Unaprijed hvala, Željka (29.11.2011)

Prije svega, treba napomenuti kako navedeni stanar može završiti na sudu zbog povrede prava vlasništva Grada. Ali, ako na trenutak pretpostavimo da je sporni prostor legalno otkupio od Grada, treba provesti relativno složen postupak kako bi ostvario svoj naum. Prije svega, kako se, sukladno čl.41. Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima radi o poslovima izvanredne uprave, potrebno je da prikupi 100%-tnu suglasnost suvlasnika. Nakon toga se obraća nadležnom tijelu za urbanizam gdje će se ocjeniti mogućnost za izdavanje dozvole za planirane zahvate.

vlado pita: Poštovani,

Jesu li zajednički djelovi stambene zgrade:
-stubište (vani) i balkoni kojima se pristupa posebnim dijelovima (stanovima).
Dio balkona služi za pristup samo najudaljenijem stanu od stubišta.

Napomena: Iz kupoprodajnog ugovora je vidljivo (tlocrt) da stubište (vani) i balkoni nisu pripadci niti jednog posebnog dijela.


(28.11.2011)

Na postavljeno pitanje već ste si sami odgovorili u "napomeni". Naime, kako je razvidno iz dokumentacije da stubište i balkoni nisu pripatci ili "pertinencije" niti jednog stana, jednostavno je zaključiti kako su navedene površine zajednički dijelovi stambene zgrade.

ivana pita: Poštovani.Živimo u stanu od 63m2.Žeja nam je staviti jednu kaminsku peć.Inaće imamo centralno na plinski boljer koji se nalazi u kupaonici.Dimnjaci u dnevnoj sobi su slobodni.Pozvali smo našeg dimnjačara koji je rekao da možemo staviti,ali prvo moramo pozvati projektansku tvrtku da nam izmjeri koliko veliki zraćnik moramo staviti.Zvali smo ih,ali oni nemaju pojma šta od njih tražimo.Dali je to tako kao što nam je rećeno ili nekako drugaćije?I koji je to zakon?Unaprijed Vam hvala. (28.11.2011)

Vaš Vas je dimnjačar dobro savjetovao i uputio. Uistinu jest potrebno da izvršite modifikaciju dimnjaka za potrebe drugačijeg tipa peći po pravilima struke. Savjetujem Vam da se obratite nekom drugom projektantu jer očito da ovi kojima ste se obratili nisu stručni, ne znaju ili ne žele.
Imajte na umu da za ovakav zahvat na dimnjaku prvo morate pribaviti 100%-tnu suglasnost suvlasnika zgrade jer se radi o poslovima izvanredne uprave sukladno Zakonu o vlasništvu i drugim stvarnim pravima, čl.41.

Dalija pita: Živim u zgradi sa 10 stanova, moj stan je u potkrovlju u kojem je i zajednicki prostor, tavanske prostorije. Dobila sam suglasnost svih stanara da si dio pripojim stanu... Kako i šta dalje trebam napraviti da prodje pravno i upise se u knjige kao moje vlasnistvo (27.11.2011)

Trebate provesti postupak etažiranja. Ako imate želju da fizički pripojite navedeni prostor svome stanu, pa da takav zahvat zahtijeva znatne preinake krovišta ili njegove statike, potrebno je izraditi stručan elaborat sa izračunom statike. Ako želite samo upis bez ikakvih zahvata, etažiranje je dovoljno.

 



NAJČITANIJE

ZUOZ - savjetovanje za predstavnike JLS na području PGŽ

ZUOZ - savjetovanje za predstavnike JLS na području PGŽ

Predjsednik Hrvatske udruge stanara i suvlasnika zgrada izv. prof. dr. sc. Dejan Bodul, dipl. iur. održao predavanje o novinama koje donosi novi Zakon o zgradama.
KONFERENCIJA

KONFERENCIJA "BOLJA ENERGIJA"

"Bolja energija", konferancija o održivoj ekonomiji u organizaciji 24 sata.
140 godina liburnijskih voda

140 godina liburnijskih voda

140 godina vodoopskrbe i 120 godina odvodnje liburnijske rivijere.

Zaključci s konferencije o sigurnosti, zaštiti okoiša i energetskoj učinkovitosti

22.rujna 2016. godine u Rijeci je održana konferencija na temu stanovanja. Konferenciju su organizirali Hrvatska udruga stanara i suvlasnika zgrada i Udruga gradova u Republici Hrvatskoj pod pokrovit

Zaključak ustavnog suda o Zakonu o energetskoj učinkovitosti

Koliko treba potpisa stanara za obnovu? Ustavni sud ukinuo apsurdno i neprovedivo pravilo

Pitanja i odgovori

I dalje se učestalo ponavljaju ista ili slična pitanja.Molimo da u već objavljenima potražite odgovor na vaše pitanje jer ne stižemo na sva pravodobno odgovoriti
Vodič s korisnim savjetima za sigurno, kvalitetno i ekonomično stanovanje

Vodič s korisnim savjetima za sigurno, kvalitetno i ekonomično stanovanje

Zbog ubrzanog razvoja događaja vezanih za upravljanje, održavanje i razvijanje ukupnih odnosa u zgradama i zajednici, općenito, objavljujemo cjelokupan sadržaj Vodiča u originalnom izdanju.


NOVA INICIJATIVA

(Objavljeno 27.1.2013)

Nova inicijativa je pokrenuta na nacionalnoj razini i nadamo se da će se konačno pokrenuti ovo značajno društveo pitanje.

INICIJATIVA ZA DONOŠENJE STAMBENOG ZAKONA I IZMJENE U ZAKONU O VLASNIŠTVU I DRUGIM STVARNIM PRAVIMA.Objavljeno na ovom portalu 2009.g.

Udruga stanara i Hrvatsko pravničko društvo Rijeka pokrenuli su inicijativu za donošenje Zakona o stanovanju i promjene u Zakonu o vlasništvu i drugim stvarnim pravima. MOLIMO DA PROČITATE DO KRAJA I

NUŽNE PROMJENE POSTOJEĆIH PROPISA

Više godina pokušavamo ukazati na nužnost promjena u Zakonu o vlasništvu i drugim stvarnim pravima, Uredbi o održavanju zgrada i donošenja Zakona o stanovanju.

Ova internet stranica koristi kolačiće (tzv. cookies) za pružanje boljeg korisničkog iskustva i funkcionalnosti. Saznaj više